Wybieramy grill. Na jaki rozmiar się zdecydować?

Od jakiegoś już czasu, dla nas Polaków, grill to praktycznie definicja udanej majówki oraz niezbędny element wszelkich wyjazdów wakacyjnych czy też weekendowych. Lubimy grillować i w sumie dobrze nam z tym. Trzeba też powiedzieć, że grillowaniu sprzyjają wyśmienitej jakości wyroby mięsne, z których nasz kraj słynie już nie tylko w Europie, ale także poza nią! Jednak w związku z tym zakup samego grilla nie jest sprawą łatwą. W końcu chcemy, żeby był praktyczny i dopasowany do naszych potrzeb. Dziś chcemy zająć się tym, jaki rozmiar grilla wybrać, aby być z niego zadowolonym!

Jakie rodzaje grilla mamy do wyboru?

Chociaż chcemy skupić się dziś szczególnie na rozmiarze grilla, warto na samym początku zastanowić się jakie rodzaje tego urządzenia mamy w ogóle dostępne. Oczywiście najpopularniejsze są grille opalane węglem lub brykietem, czyli te popularnie nazywane ogrodowymi. Ta nazwa nie jest jednak precyzyjna, ponieważ ogrodowe to także grille gazowe czy elektryczne, chociaż te nie są tak bardzo popularne w naszym kraju. Grill elektryczny kojarzy się nam bowiem bardziej z typowym sprzętem AGD, które używane jest w domu i to do podgrzewania.

Grill gazowy ma swoich zwolenników, szczególnie dlatego, że oferuje nam wiele dodatkowych opcji i praktycznie nie generuje dymu. Mimo to najbardziej lubimy grille, w których musimy najpierw rozpalić i potem odpowiednio dokładać i pilnować samego ognia.

Warto wiedzieć, że jest też opcja ekologicznego grilla, czyli takiego, który, mimo iż jest na węgiel, to nie produkuje kłębów dymu i nie grozi pożarem. Do tego jedzenie z niego jest pozbawione różnych związków i substancji, które powstają w momencie skapywania tłuszczu na palenisko.

Jaki rozmiar grilla wybrać?

Wybór rozmiaru samego grilla w największym stopniu uzależniony jest od naszych potrzeb i częstotliwości grillowania. Jeśli grillujemy sezonowo i to od czasu do czasu, nie ma sensu decydować się na duże palenisko i ruszt. Podobnie, jeśli dużo podróżujemy i grillujemy na wycieczkach. Wtedy także mały grill będzie po prostu praktyczniejszy i wygodniejszy w użyciu.

Z drugiej strony, jeśli mamy sporą rodzinę albo zawsze na grilla zapraszamy sporo znajomych, to warto wybrać jak największego grilla, co zapewni nam sporą przestrzeń użytkową. Jeśli do tego grillujemy co weekend, a grill to nasze drugie imię to tym bardziej sięgnijmy po duże modele.