Czy można bezpiecznie grillować wewnątrz pomieszczeń?

Większość z nas uwielbia grillować. To czas relaksu i pysznego jedzenia w gronie rodziny i przyjaciół. W ciepłe dni wystarczy wystawić grilla na ogród albo wyjść gdziekolwiek w plener. Niestety lato jest krótkie, a deszczowe dni też potrafią popsuć plany. A gdyby tak zrobić grilla w domu?

Grillowanie w domu? Teraz to nie problem!

Dzięki nowoczesnym, wielofunkcyjnym urządzeniom firmy LotusGrill® można smażyć i grillować potrawy również wewnątrz pomieszczeń. Odpowiednie technologie sprawiają, że przy tym procesie nie powstaje szkodliwy dym, więc można przygotować posiłek w dowolnym miejscu w domu. W przypadku zwykłego grilla mamy do czynienia z otwartym ogniem, więc grillowanie wewnątrz pomieszczeń może doprowadzić do zaprószenia ognia. Poza tym spalanie się węgla powoduje powstawanie dwutlenku węgla. Przy jego wysokim stężeniu może dojść do utraty przytomności, a nawet śmierci. Niestety, według statystyk co roku dochodzi do zgonu kilkudziesięciu osób z powodu zatrucia się czadem. Do objawów zaczadzenia należą nudności, wymioty, ból głowy, duszności i omdlenie. Dlatego, jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i ekologii oraz chcesz grillować przez cały rok bez względu na pogodę, zdecyduj się na bezdymny grill. Grillując w domu należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, np. przez otwarcie okna. Ze względu na emisję dwutlenku węgla, grillowanie w pomieszczeniu bez wentylacji nie jest wskazane.

Jakie są zalety grilla LotusGrill?

Nie trzeba długo czekać na jego nagrzanie się, jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. Dzięki temu, że jest lekki, można go bez problemu transportować w dowolne miejsce. Wysoka jakość każdego elementu sprawia, że jest przy tym niezwykle solidny. Jest też bezpieczny dzięki zastosowaniu specjalnej technologii zabezpieczającej przed gorącem. Zewnętrzna powłoka grilla nie nagrzewa się i nie parzy. Poza tym, ze względu na atrakcyjny wygląd, jest to urządzenie, które stanowi modny dodatek do domu. Wiele znanych restauracji na całym świecie, stosuje w swojej kuchni właśnie te urządzenia, aby zapewnić klientom pyszne, a zarazem zdrowe dania z grilla. LotusGrill® jest wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za funkcjonalność, innowacyjne rozwiązania i wzorowe wykonanie produktu.